PENZION A RESTAURACE

Náš penzion Vás rád uvítá ve svém poněkud neobyčejném prostředí – jedná se o divadelní penzion, najde tu tedy spoustu rekvizit a loutkových figurín, je zde výstava obrazů současných umělců a celkově zde na Vás dýchne umělecká atmosféra. Udržujeme zde RETRO prostředí – nečekejte tedy vybavení podle poslední módy, za to Vás potěšíme krbem a poctivou kuchyní a vůbec se u nás budete cítit „jako doma“. Wifi ale samozřejmě máme, a to zdarma a po celém penzionu.

K dispozici jsou pokoje dvou až čtyřlůžkové, některé s vlastním sociálním zařízením, některé se sdíleným na chodbě. Pokoje nejsou uzpůsobené na jakoukoli přípravu vlastních jídel a nápojů, celý den je však k dispozici bar a restaurace, kde Vás rádi obsloužíme a mile překvapíme nízkými cenami.

Přes léto je příjemné posezení na terase s výhledem na zahradu, kde Vaše děti najdou bohaté vyžití včetně trampolíny a zahradního bazénu. Pro děti u nás celkově najdete vše, co je potřeba – dětskou hernu, židličky, přebalovací pult, vaničky, nočníky a samozřejmě půjčujeme dětské postýlky s vybavením (zdarma). Také jsme připraveni nachystat dětskou stravu, i pro nejmenší. Rádi u nás přivítáme pejsky i jiná zvířátka.

Penzion má vlastní parkoviště, je možno si u nás uskladnit kola a v zimě lyže. Kola a koloběžky je též možné si vypůjčit. Máme také svoji saunu, kterou si mohou hosté objednat.

V naší restauraci Vás rádi pohostíme poctivou domácí kuchyní. Každý den je nachystáno menu za 119,-Kč, polévky, steakové menu, dále u nás najdete všelijaké dobroty od tvarůžkových dobrot přes nepostradatelný „smažák“ až po žabí stehýnka. Rozhodně si nenechte ujít naše proslavené kynuté knedlíky s borůvkami či jiné borůvkové speciality. Nečiní nám problém vyhovět všelijakým dietním omezením a stravovacím zvykům. Nabízíme také uspořádání oslav, svateb, hostin atd. Naši ubytovaní hosté mají možnost celodenního stravování počínaje ráno snídaní teplou či studenou – dle výběru z několika možností. Stravování není třeba předem objednávat.

Penzion je v provozu přes letní a zimní sezónu, tj. červenec – srpen a únor – březen, jinak o víkendech a svátcích a dle případné objednávky. Stejně je v provozu i restaurace, a to každý den od 12 do 21 hodin. Okolí:

Jeseníky a Rychlebské hory nabízejí řadu turistických cílů v zimě i v létě. Pro lyžaře jsou přímo v Lipové dvě střediska – Lázeňský vrch a Miroslav, v blízkém dosahu (pouze dvě stanice vlakem od penzionu) je vysokohorské středisko Ramzová, na blízký dojezd autem pak Ostružní či Červenohorské sedlo. Pro běžkaře je ideální Paprsek u Branné.

V létě je zde ideální prostředí pro cyklisty – jsou zde vybudované cyklostezky (i pro milovníky adrenalinu) a řada cílů, kam lze dojet nebo také dojít pěšky. Oblíbenou „atrakcí“ je nedaleký lesní bar – místní malebná rarita, která stojí za zhlédnutí. Rodiny s dětmi rádi navštěvují lipovskou Zoo – Faunapark, která je příjemným místem se spoustou zajímavých zvířátek. I v létě je možno využít lanovku na Šerák a odtud se vracet po turistické stezce, pro děti je zde také bobová dráha a jiné radosti.

V širším okolí stojí za vidění přírodní rezervace Rejvíz, Jeskyně Na Pomezí, Papírna ve Velkých Losinách, zámek Červený vrch v Javorníku, Račí údolí a krásně opravená Tančírna – secesní skvost uprostřed přírody, Priessnitzovy lázně v Jeseníku s překrásnými výhledy a volně přístupnou ozdravnou kúrou na nohy, jesenická Tvrz s expozicí o čarodějnictví, rozhledna Zlatý Chlum, Adrenalin Park v České Vsi, vodní elektrárna Dlouhé Stráně atd., atd…

Kdo by rád relaxoval ve vodě, má možnost wellness přímo v Lipové (Hotel Helios) nebo v Jeseníku. Tam je též velké letní koupaliště, náročnějším pak můžeme doporučit termální lázně ve Velkých Losinách. Méně náročným pak můžeme nabídnout vlastní saunu a bazén na zahradě.

Zkrátka – pobyt zde si užijete v každém ročním období a za každého počasí. Výhodou je, že od našeho penzionu je vše snadno dostupné i bez auta – pouhých pět minut od nás je zastávka vlaku a taktéž zde jezdí autobus, lze se tedy snadno dostat kamkoli.